Organization Calendar (Minto Minor Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 17, 2019-Mar 09, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
Tyke - MMH Tyke Tournament
Atom Rep - WOAA Cruikshank Division Round Robin
Peewee Rep - WOAA Cruikshank Division Round Robin
Midget Rep - WOAA Cruikshank Division Round Robin
Bantam Rep - WOAA Gregg Division Round Robin
Novice LL - WOAA White South Division Round Robin
Atom LL - WOAA Maroon East Division Round Robin
Peewee LL - WOAA Maroon South Division Round Robin
Bantam LL - WOAA White South Division Round Robin
Midget LL - WOAA White South Division Round Robin
Novice Rep - WOAA Hodges Division Round Robin
Peewee Rep - OMHA C Quarterfinal
Novice LL
2:30 PM
vs. Central Perth Predators
Atom Rep
3:30 PM-4:40 PM
Practice
Peewee Rep
4:40 PM
vs. Stayner Cyclones
Bantam Rep
6:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
Peewee LL
7:15 PM
@ Goderich Sailors 2 Scotiabank
Goderich MRC [LPP-MS10]
Midget LL
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Maple Leafs - IP 1 & Canadians- IP2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom Rep
6:30 PM-7:40 PM
Practice
Bantam LL
7:00 PM
vs. BCH Ice Dogs
Bantam LL
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Peewee Rep
7:40 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Capitals- IP3 & Tyke
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom LL
6:30 PM-7:40 PM
Practice
Midget LL
7:40 PM
vs. Listowel Cyclones
Maple Leafs - IP 1 & Canadians- IP2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Novice LL
6:00 PM
vs. South Bruce Blades
Midget LL
7:30 PM
@ Central Perth Predators
Bantam LL
7:30 PM
@ Listowel Cyclones
Capitals- IP3 & Tyke
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Novice Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:30 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
Midget Rep
9:00 PM
vs. Hanover Falcons
Peewee LL
6:15 PM
@ Goderich Sailors 1 Kinsmen
Goderich MRC [LPP-MS07]
Peewee Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Maple Leafs - IP 1
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Canadians- IP2
10:00 AM
vs. Arthur Vipers
Capitals- IP3
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Novice LL
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Atom Rep
1:00 PM-2:10 PM
Practice
Peewee LL
2:10 PM-3:30 PM
Practice
Bantam LL
3:30 PM-5:00 PM
Practice
Peewee Rep
7:00 PM
@ Stayner Cyclones
Stayner [O-PC-Q3-4]
Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Mar 01Mar 02
Tyke - WGMHA Tyke Jamboree
Atom Rep - WOAA Cruikshank Division Round Robin
Peewee Rep - WOAA Cruikshank Division Round Robin
Midget Rep - WOAA Cruikshank Division Round Robin
Bantam Rep - WOAA Gregg Division Round Robin
Novice LL - WOAA White South Division Round Robin
Atom LL - WOAA Maroon East Division Round Robin
Peewee LL - WOAA Maroon South Division Round Robin
Bantam LL - WOAA White South Division Round Robin
Midget LL - WOAA White South Division Round Robin
Novice Rep - WOAA Hodges Division Round Robin
Peewee Rep - OMHA C Quarterfinal
Novice Rep
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Atom LL
3:30 PM
vs. Hanover Falcons 1 Kinsmen
Peewee LL
4:40 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
Peewee Rep
6:00 PM
vs. Stayner Cyclones
Peewee Rep
6:00 PM-7:20 PM
Practice
Midget Rep
7:00 PM
@ Hanover Falcons
Midget LL
7:30 PM
vs. Central Perth Predators
Maple Leafs - IP 1 & Canadians- IP2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom LL
6:30 PM
vs. Drayton Defenders
Peewee Rep
7:00 PM
@ Stayner Cyclones
Stayner [O-PC-Q3-6]
Bantam Rep
7:00 PM
vs. TCDMHA Rebels
Bantam LL
7:40 PM
vs. Goderich Sailors
Midget Rep
9:00 PM
@ Walkerton Capitals
Walkerton [WM-C-A11]
Open Ice
9:00 PM-10:30 PM
OPEN
Capitals- IP3 & Tyke
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Peewee Rep
6:30 PM
@ BCH Ice Dogs
Central Huron CC [WP-C-S02]
Atom Rep
6:30 PM
vs. Walkerton Capitals
Bantam Rep
7:00 PM
@ Saugeen Shores Storm
Midget LL
7:40 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
Maple Leafs - IP 1 & Canadians- IP2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Novice Rep
6:00 PM
vs. South Bruce Blades
Capitals- IP3 & Tyke
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Novice LL
6:30 PM
vs. Drayton Defenders
Bantam LL
7:30 PM
vs. Listowel Cyclones
Midget Rep
9:00 PM
vs. Walkerton Capitals
Novice Rep
6:00 PM
@ South Bruce Blades
Peewee Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Midget LL
7:45 PM
@ Huron-Bruce Blizzard
Ripley [LPM-WS09]
Maple Leafs - IP 1
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Canadians- IP2
10:45 AM
@ Drayton Defenders
Open Ice
11:00 AM-12:00 PM
OPEN
Novice Rep
12:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Bantam Rep
1:00 PM
@ TCDMHA Rebels
Markdale [WB-G-A11]
Open Ice
1:00 PM-2:10 PM
OPEN
Atom LL
1:20 PM
@ Hanover Falcons 2 Black
Peewee Rep
2:10 PM-3:30 PM
Practice
Open Ice
3:30 PM-5:00 PM
OPEN
Peewee LL
4:00 PM
@ Mitchell Meteors
Bantam LL
6:30 PM
@ Goderich Sailors
Goderich MRC [LPB-WS08]
Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09
Maple Leafs - IP 1 - MMH Junior Development Tournament
Capitals- IP3 - MMH Junior Development Tournament
Canadians- IP2 - MMH Junior Development
Atom Rep - WOAA Cruikshank Division Round Robin
Peewee Rep - WOAA Cruikshank Division Round Robin
Midget Rep - WOAA Cruikshank Division Round Robin
Bantam Rep - WOAA Gregg Division Round Robin
Novice LL - WOAA White South Division Round Robin
Atom LL - WOAA Maroon East Division Round Robin
Peewee LL - WOAA Maroon South Division Round Robin
Bantam LL - WOAA White South Division Round Robin
Midget LL - WOAA White South Division Round Robin
Novice Rep - WOAA Hodges Division Round Robin
Novice LL
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Novice Rep
3:30 PM-4:40 PM
Practice
Bantam Rep
4:30 PM
@ Blyth-Brussels Crusaders
Blyth [WB-G-A01]
Atom Rep
4:40 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Rep
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Midget LL
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Maple Leafs - IP 1 & Canadians- IP2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom Rep
6:30 PM-7:40 PM
Practice
Atom LL
6:50 PM
@ Drayton Defenders
PMD Arena [LPA-ME03]
Bantam LL
7:00 PM
vs. Zurich Thunder
Peewee Rep
7:00 PM
@ Mitchell Meteors
Peewee LL
7:40 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Midget LL
9:15 PM
@ Listowel Cyclones
Capitals- IP3 & Tyke
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom LL
6:30 PM-7:40 PM
Practice
Midget LL
7:40 PM-9:15 PM
Practice
Maple Leafs - IP 1 & Canadians- IP2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Novice LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee LL
6:00 PM
@ Blyth-Brussels Crusaders
Blyth [LPP-MS03]
All Teams
5:30 PM-10:30 PM
No ice
Novice Rep
7:00 PM
@ Shallow Lake Lakers
Peewee Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Atom LL
12:10 PM
@ Hanover Falcons 1 Kinsmen
Novice LL
1:00 PM
@ South Bruce Blades
Novice Rep
3:30 PM
@ AEMHA Ice Dogs
Tara CC [WNH-PRR01]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
View AllOur Sponsors
  • Davie's Family
  • Sponsors of the New White Jersey's
  • Sponsors of the New Red Jersey's
    
Social Networking
Follow Us On
Follow Minto Minor Hockey Association on Twitter
- and -
Visit Minto Minor Hockey Association on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from mintominorhockey.ca on Sunday, February 17, 2019 at 7:13 PM